Kızlık Zarı Dikimi

Şişlimed Telefon İletişim

Kızlık Zarı Dikimi

Hymenoplasti Kızlık Zarı Dikimi Önemi :
Himen onarımı bazı kişilerce Meslek Etiği yönünden eleştiriler alsa da özellikle muhafazakâr toplumlarda kadının yaşam güvencesi hatta garantisi olarak sosyolojik bir öneme sahiptir.
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından öğrenilmesi ve bir sağlık hizmeti olduğunun bilinmesi gerekmektedir.
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının, kızlık zarı dikimi işlemlerini, eğitimleri ve uzmanlık eğitimlerini aldıkları, eğitim ve araştırma hastanelerinde öğrenmeleri malesef zor .
Burada ortaya çıkan durum ise, kızlık zarı dikimi işlemindeki tecrübe olmakta

Kızlık Zarı Dikimi Şişli Med

Hymenoplasti Himenoplasti Himenorafi Kızlık Zarı Dikimi :
Hymen ( kızlık zarı) duvarları dokusu , submukozal doku ve vajinal mukoza olarak 3 katmandan oluşuyor.
Menstrual sıvının ve doğal floral akıntıların akışına izi vermek için mutlaka gerekli açıklığın bırakılması gerekmektedir. Doğru bir hymenoplasti işlemi için 3 ayrı doku katmanının birleştirilmesi çok önemlidir.

Kliniğimizde Hymenoplasti yani kızlık zarı dikimi işlemlerinde, her zaman daha konforlu ve iyileşme sürecinin sorunsuz olması için çalışmalar yapmaktayız.

Medikal teknolojilerin bize sağladığı tüm imkanları kullanarak, hymenoplasti işlemlerindeki öncülüğümüzü her zaman bir adım ileriye taşıma gayreti içerisindeyiz.

Yaklaşık 3-4 aylık çalışmalarımız sonucunda, kızlık zarı dikimi işlemlerinden sonra, daha hızlı yara iyileşmesi yani dokuların daha iyi birleşebilmesi için, zaten kadın sağlığı alanında sıkça kullandığımız MEDİKAL OZON TEKNOLOJİSİ'ni kızlık zarı dikimi operasyonu sonrasında hastalarımıza uygulamaya başladık.


Ozon Terapi Desteği İle Kızlık Zarı Dikimi

Bu uygulama noninvaziv bir uygulamadır, başka bir deyişle hastaya fiziksel bir zararı olma ihtimali olmayan uygulama demektir.

Medikal ozon uygulamaları içerisinden, bölgeye en uygun uygulama şeklinin, aktif ozonlu solüsyon hazırlanarak, işlem yapılan bölgenin yıkanması olduğuna karar verdik.

Bu uygulama hastanın operasyonu sonrasında, gerekli antiseptik solüsyonlar ile yıkandıktan sonra, aktif ozon karışımlı bir yağ ile bölgenin yıkanmasıdır.

Bu uygulama ile dokuların, daha hızlı ve sağlam birleşmesini sağladığımızı net olarak gördük.

Kızlık zarı dikimi işlemlerinde, vajina floral durumunun, yani vajinal akıntıların ve bölgenin PH değerinin, bir sorun olduğunu bildiğimiz için, medikal ozon uygulamalarımızla bu sorunların üstesinden gelmiş olduk.

Kızlık Zarı Dikimi Yardımcı Teknik Ve Uygulamalar

C vitamininin (askorbik asit) dokuların hızlı birleşmesindeki etkisi kanıtlanmıştır.
Özellikle yanık ve travmatik deri açılmaları sonrasında hastalara yoğun c vitamini yani askorbik asit takviyeleri yapılmaktadır.
Merkezimizde, özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonları sonrasında, birleştirilen alanların, hızlı bir şekilde kaynaması yani hücre üretmesi için hastalarımıza C Vitamini takviyesi uygulamaktayız.Kök Hücre İle Vajina Üretildi Cumhuriyet Haber Kök Hücre İle Vajina Üretildi

Genetik araştırmalar ve bu konuda bilimsel teknolojiler hızla ilerliyor, günümüzde belki hayal olan ama, literatüre girmiş çalışmalar da mevcut.

Yukarıda yayınladığımız Cumhuriyet Gazetesi'ne ait olan haberde, vajina üretilmesi, gelecekte, sadece hymen yani kızlık zarı üretilmesi imkanının da olduğunu açıkça göstermektedir.

Bir gün bu gerçekleşirse, biz de ilk olarak uygulayan ekip olacağız.

Fakat şu anda, kızlık zarı dikimi yani hymenoplasti amacıyla üretilmesede, bize fayda sağlayacak, güvenliği kanıtlanmış, tüm medikal teknolojileri kullanmaktayız. • İnsizyonlarda yani kesilerde gerekiyorsa "Lazer"
 • Geniş ve sarkmış vajinal yapılarda sıkılaştırma için "Lazer"
 • Medikal Ozon ile hızlı yara iyileşmesi
 • Tecrübe ile gelişmiş cerrahi teknikler


 • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Yardımcı Teknik Ve Uygulamalar  Herzaman yeni medikal teknolojileri takip ederek, kadın sağlığı açısından en faydalılarını kullanma çabası içerisine giriyoruz. Ve yine bir ilk ile, Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemlerinde, bir yardımcı teknik yöntem daha ekliyoruz.


 • PRP Destekli Kızlık Zarı Dikimi

 • Bugüne kadar PRP (Platelet Rich Plasma - Trombositten zengin Plazma ) birçok doktor tarafından çok sayıda sağlık sorunu için kullanıldı.


 • PRP Nedir ?

 • PRP (Platelet Rich Plasma) Platelet açısından yoğun plazma, veya farklı anlatımı ile trombosit bakımından zenginleştirilmiş kan sıvısıdır.


 • Nasıl Elde Edilir ?

 • Kanın santrifügasyon işlemine tabi tutularak (santrifüj cihazı ile kanı ayırmak) hücrelerinin moleküler ağırlıklarına göre katman katman ayrıştırılması ile elde edilir.


 • Peki Ne İşe Yarıyor ?

 • Kanın içerisinde bulunan trombositler, zaten vücudumuzdaki onarım görevlerini sürekli olarak yerine getirirler. İnsan bedenindeki en küçük bir kesiği onarmak için nasıl bir görev üslendiklerini ve çalıştıklarını düşünün. İşte burada devreye prp giriyor yani, bu işi yapan asıl hücrelerin yani trombositlerin konsantre edilmiş hali.


  Estetik cerrahi ve dermatolojinin son dönemlerde, yoğun kullandığı bu teknolojinin, birçok farklı alanda kullanıldığını biliyoruz.


 • Peki Kızlık Zarı Dikimi İşlemlerinde İşe Yarıyor Mu ?

 • Bunu mutlulukla ve heyecanla söyleyebiliyoruz, ciddi oranda hücre gelişimini arttırıyor ve dokuların daha hızlı ve sağlam birleşmesini sağlıyor.
  Kalıcı kızlık zarı operasyonlarında, birleştirilen dokuların üzerinde kullanımı sonrasında, flep yöntemi veya paralel duvar birleştirmelerinde, dokunun birleşmesi ve sağlamlığında önemli gelişmeler gözlemliyoruz.


  PRP kullanılan işlemlerde herhangi bir yan etki olşmuyor, insanın kendi kanı kullanıldığı ve % 100 sterilite şartlarına uyulduğu sürece, herhangi bir olumsuzluk olma ihtimali yoktur.  Kızlık zarı dikimi (himenoplasti) işlemlerine, şişli med olarak başladığımız zamanı değilde tecrübe ile profesyonelleştiğimiz zamanı söylemek gerekirse 10 yılı geçmiş bulunuyoruz.

  Şişli Med kadın sağlığı olarak 2005 yılından itibaren Kızlık Zarı Dikimi işlemlerini başarı ile gerçekleştirmekteyiz.

  12000 + işlem sayısı ile Türkiye'de en fazla hymenoplasti yapan kadromuz, % 100 e yakın başarı yüzdesi ile işlemlerini gerçekleştirmektedir.

  Kızlık zarı dikimi konusunda hastaların gizlilik hassasiyetlerinin farkında olarak, hasta bilgileri konusunda katı kurallar ile hastalarımızı güvence altında tutmaktayız.

  Merkezimize kızlık zarı dikimi için gelen hastalarımızın, ne için geldikleri, ilgilenecek hemşire ve doktor dışında, asla personel tarafından bilinemez.
  Kızlık Zarı Dikimi En Son Teknik Ve Uygulamalar

  Copyright © 2015 Şişli Med. All rights reserved | Tüm Hakları Saklıdır | Design Seo Codification: Oragne Effect