Kadınlara Özel Beslenme ve Diyet

Kadınlar İçin Özel Diyet Programları


Diyetisyenlerimiz beslenme ve diyet konularındaki en son yenilikleri ve bilimsel yayınları takip ederler. Bu tecrübe ile hastalarımızı en doğru şekilde yönlendirerek bilinçlendirirler.

DENGELİ VE SAĞLIKLI BESLENME

Hastalıkta ve sağlıkta diyetisyen, hekim ve hasta iş birliği çok önemlidir.

Sağlıklı seçimlerden oluşan, uygun gündelik yaşam programı, beslenme ve aktivite düzenindeki küçük değişiklikler, tat çeşitlerindeki ufak farklılıklar , öğünlerin önemi, miktarlarının ayarlanması, hastalara uygulanabilirliği olacak şekilde düzenlenmelidir.


Özel Beslenme ve Diyet Gerektiren Durumlar :

  • Mantar ( fungal enfeksiyonlar )
  • Kadınların hayatları boyunca, vaginal haznelerinde bulunan "candida" ( kandida ) bir mantar türüdür. Kronikleşmemesi için, beyaz akıntının arttığı dönemlerde, mutlaka doktor kontrolü ve tedavisi gerektir. Kadınların bu durumlarda sadece antifungal yani mantara karşı ilaçlar almaları yetmeyebilir. Bu durumda doktor destekli olarak, diyetisyenin vereceği plana uyulması gereklidir.

  • Gebelikte Doğru Beslenme
  • Gebelik oluşumundan 12. gebelik haftasına kadar, kadında hormonlarda çok büyük değişiklikler olur ve buna bağlı olarak bulantı hissi artabilir, kokulara hassasiyet, kusma ve sindirim problemleri de sık görülen gebelik şikayetleri arasındadır. 12. hafta sonrasında hormonlar daha stabil ( dengeli ) seyrettiğinden, bu tip şikâyetler azalır ve ortadan kalkar. Hamileliğin ilk 12 haftasında, embriyo döneminde büyüme ve gelişmesini etkileyen en önemli faktör, sağlıklı kromozomal bir yapıya sahip olmasıdır. Dolayısıyla, embriyo döneminde, kadının beslenme şekli bebeğin gelişimini etkilemez. Hamilelikte Beslenme ve Diyet Hamileliğin 12. haftasından sonra hormonların daha stabil yani dengeli seyretmesi nedeniyle, anne hem fiziksel hem de psikolojik açıdan rahat etmiş olacaktır. 12. haftadan doğuma kadar olan süreçte beslenme, hem kadın hem de bebek yönünden, çok önemlidir ve ilk 3 ayın tersine çok aşırı dikkat ve bilgi gerektirir.

    Dengeli ve sağlıklı beslenme ve diyet konularında yardıma her zaman hazırız.

    Copyright © 2015 Şişli Med. All rights reserved | Tüm Hakları Saklıdır | Design Seo Codification: Oragne Effect